Сьогодення КП "УЖКГ"

 

На центральній міській котельні розпочата реалізація проекту „Технічне переобладнання котельні м. Славутич в зв’язку з переведенням котла КВГМ – 50 (1 шт.) та ДЕВ – 10 (2 шт.) на резервне дизельне паливо”.

Розробка та впровадження проектувикликане необхідністю забезпечити гарантованим теплом споживачів міста в разі виникнення проблем з газопостачанням котельні. Проектом передбачається встановлення на одному водогрійному котлі КВГМ – 50-150 потужністю 58,15 МВт двох комбінованих пальників URB 30 фірми „CIB UNIGAS S.p.A” для спалювання природного газу та дизельного палива по 30 МВт кожний та підключення двох існуючих котлів ДЕВ-10 на спалювання дизельного палива. В якості основного виду палива для котельні передбачається використання природного газу, а в якості резервного - дизельне паливо.

В 2007 році проект був презентований в Міністерстві житлово-комунального господарства як інноваційний та був прийнятий до реалізації.

Інноваційна складова проекту полягає в тому, що на жодному з існуючих котлів типу КВГМ не було проведено заміну пальникових пристроїв на сучасні з більш високим коефіцієнтом корисної дії та таких, що можуть використовувати альтернативний вид енергоресурсів. Славутицька міська котельня перша в області, яка запроваджує систему енергетичної безпеки щодо виробництва та постачання теплової енергії в разі втрати основного джерела постачання – природного газу. Тобто інноваційність проекту полягає у застосування нових підходів до експлуатації вітчизняного обладнання та підвищення стандарту якості з виробництва та постачання теплової енергії в місті Славутич

Реалізація даного проекту дозволить:

- У випадку припинення подачі газу забезпечити в місті безперебійний процес теплопостачання шляхом використання резервного палива;

- Більш ефективно спалювати газ при використанні сучасного пальникового обладнання на котлі КВГМ – 50-150 з повною автоматизацією процесу горіння;

- Досягти зниження шкідливих викидів в атмосферу від продуктів горіння газу (NOxі т.п.).

Проект має позитивні висновки згідно з чинним законодавством. В 2008 році проект удостоєно звання лауреата Всеукраїнського конкурсу „Лідер паливо-енергетичного комплексу 2008” у номінації „Енергозберігаючий проект”.

Вартість впровадження проекту складає 4884,518 тис. грн. В 2010 році з міського бюджету виділені кошти в розмірі 1,720269 млн. грн.., завдяки яким реалізація проекту розпочалась. Встановлено та 22.12.2010р. прийнято в експлуатацію сучасне пальникове обладнання на котлі КВГМ -50 №5.

Начальник ВТВМ.В. Жеребнова