Сьогодення КП "УЖКГ"

 

На центральній міській котельні розпочата реалізація проекту „Технічне переобладнання котельні м. Славутич в зв’язку з переведенням котла КВГМ – 50 (1 шт.) та ДЕВ – 10 (2 шт.) на резервне дизельне паливо”.

Розробка та впровадження проектувикликане необхідністю забезпечити гарантованим теплом споживачів міста в разі виникнення проблем з газопостачанням котельні. Проектом передбачається встановлення на одному водогрійному котлі КВГМ – 50-150 потужністю 58,15 МВт двох комбінованих пальників URB 30 фірми „CIB UNIGAS S.p.A” для спалювання природного газу та дизельного палива по 30 МВт кожний та підключення двох існуючих котлів ДЕВ-10 на спалювання дизельного палива. В якості основного виду палива для котельні передбачається використання природного газу, а в якості резервного - дизельне паливо.

В 2007 році проект був презентований в Міністерстві житлово-комунального господарства як інноваційний та був прийнятий до реалізації.

Інноваційна складова проекту полягає в тому, що на жодному з існуючих котлів типу КВГМ не було проведено заміну пальникових пристроїв на сучасні з більш високим коефіцієнтом корисної дії та таких, що можуть використовувати альтернативний вид енергоресурсів. Славутицька міська котельня перша в області, яка запроваджує систему енергетичної безпеки щодо виробництва та постачання теплової енергії в разі втрати основного джерела постачання – природного газу. Тобто інноваційність проекту полягає у застосування нових підходів до експлуатації вітчизняного обладнання та підвищення стандарту якості з виробництва та постачання теплової енергії в місті Славутич

Реалізація даного проекту дозволить:

- У випадку припинення подачі газу забезпечити в місті безперебійний процес теплопостачання шляхом використання резервного палива;

- Більш ефективно спалювати газ при використанні сучасного пальникового обладнання на котлі КВГМ – 50-150 з повною автоматизацією процесу горіння;

- Досягти зниження шкідливих викидів в атмосферу від продуктів горіння газу (NOxі т.п.).

Проект має позитивні висновки згідно з чинним законодавством. В 2008 році проект удостоєно звання лауреата Всеукраїнського конкурсу „Лідер паливо-енергетичного комплексу 2008” у номінації „Енергозберігаючий проект”.

Вартість впровадження проекту складає 4884,518 тис. грн. В 2010 році з міського бюджету виділені кошти в розмірі 1,720269 млн. грн.., завдяки яким реалізація проекту розпочалась. Встановлено та 22.12.2010р. прийнято в експлуатацію сучасне пальникове обладнання на котлі КВГМ -50 №5.

Начальник ВТВМ.В. Жеребнова

 

 


 

Для забезпечення житлових будинків та об’єктів соцкультпобуту міста тепловою енергією на потреби опаленнята гарячого водопостачання в опалювальний період використовуються водогрійні котли типу КВГМ – 50-150 центральної міської котельні. Пальникові пристрої на котлах орієнтовані на спалювання природного газу та мазуту. За проектом до 2001 року як резервне паливо використовувався мазут. В процесі техніко-економічного аналізу діяльність мазутного господарства було встановлено, що використання мазуту на котлах КВГМ – 50-150 в існуючих умовах є економічно недоцільним – присутні значні технологічні ускладнення при використанні мазуту та високі витрати на утримання мазутного господарства. В 2003 році підприємством, згідно рішення сесії міської ради було здійснено переведення парових котлів ДЕВ-10у водогрійний режим, що дало економію газу 392 тис. м³/рік і економію електроенергії 216 тис. кВт•год/рік та дозволило знизити темпи росту тарифу на теплову енергію, які викликані подорожчанням енергоносіїв.

 

 


 

 

 

 

Заходи по енергозбереженню

 

 

КП “УЖКГ” –флагман нашого комфорту, є найстарішим підприємством по виробництву комунальних послуг в нашому місті.

Підприємство вживає необхідних заходів для зниження енергоємності виробництва тазниження збитковості виробничих процесів, в результаті чого невпинно зростає економічна ефективність його роботи.

Вкладені кошти допомагають знизитизатрати енергоресурсів і поліпшитиефективність їх обліку. (діаграма тепло, стоки, вода) – завдяки впровадженим заходам за рік нашому підприємствувдалося зекономити 1752,9 тис. кВт*год електроенергії. І не наша вина, що за цей час тарифи на електроенергію зрослина 30% і в грошовому виразі економія майже невідчутна.

Тому КП "УЖКГ" не збирається зупинятися на досягнутому, плануємо і далі впроваджувати заходи з енергозбереження

 

stockwater1

warmwater1

water2

 


 

 

"Общественный карман" как повод

 

На протяжении последнего времени в средствах массовой информации был опубликован ряд статей депутата городского совета Славутича (от партии «Вече») господина А. Киселева. Темой для творчества господин Киселев избрал свою заботу о «кармане местной общины». В качестве мишени – коммунальное предприятие «Управление жилищно-коммунального хозяйства».

Начало благородной миссии господин Киселев осуществил в заметке «Не умеешь тратить? Дадим еще!». В этой заметке заботливый депутат выразил свое возмущение принятым большинством депутатов решением направить 100 тысяч гривен из бюджета города на погашение процентов по кредитам КП «УЖКХ».

Приведя перечень реально существующих финансово-экономических проблем предприятия, вдумчивый депутат вместо честного анализа их объективных причин сосредоточился на оскорбительных намеках в адрес руководителя предприятия. Классический прием «грязных» политтехнологий. Самый простой способ создать о себе «положительное» мнение, не приводя никаких аргументов, – это внушить людям «отрицательное» мнение о другом человеке, тоже не приводя ни одного доказательства. Одно это раскрывает истинную цель поднятой темы: политическая игра. И ничего больше.

Да, действительно существуют серьезные проблемы. Но они отнюдь не скрываются. Мало того, эти проблемы не загнаны в тупик. Наоборот. Именно при помощи законных, легальных и общеизвестных экономических методов и коммунальное предприятие, и исполнительный комитет, и большинство (так раздражающее господина Киселева) депутатского корпуса работают над разрешением естественных экономических трудностей.

Естественность же этих трудностей лежит в самой сути своеобразного экономического положения всей жилищно-коммунальной отрасли.

Жилищно-коммунальная сфера загнана в экономические условия, которые прямо противоположны так называемой рыночной экономике. Нигде, кроме этих отношений, оплата товара, работ и услуг не осуществляется после их потребления. Только ЖКХ обязано сначала купить энергию, материалы, сырье. Затем затратить трудовые способности работников и произвести продукцию. Затем предоставить ее в распоряжение потребителя. И лишь после потребления рассчитывать на оплату. Без всяких законных механизмов по обеспечению гарантированности этой оплаты.

Речь идет даже не о том, что некоторые потребители просто не оплачивают потребленные ценности. Речь идет о том, что обеспечить процесс непрерывного производства непрерывно потребляемой продукции (услуг) при отложенном платеже объективно невозможно. Непрерывное производство требует непрерывного финансирования. И если на одном экономическом плече необходимо осуществлять предоплату, то на другом плече не может быть отложенного платежа. Если же он существует, то производитель объективно «пожирает сам себя». Для того чтобы выжить и сохранить производящую способность, производитель, лишенный права на нормальную экономическую последовательность, привлекает иные источники финансирования — кредиты, продажу имущества (прямо не участвующего в производстве), финансовые вливания со стороны собственника и так далее.

Так на чем же замешана истерика по поводу «растраты народных денег»? Да ни на чем. Эта «озабоченность» отнюдь не экономического происхождения. На той же сессии, где «большинство» так расшвыривалось народным достоянием, «меньшинство» вполне благосклонно выслушало идею одного из представителей бизнеса о погашении бюджетными средствами частнопредпринимательских кредитов. И истерики это не вызвало.

Не нравится некоторым депутатам обидный статус «меньшинства». Хочется быть большим, значимым и «авторитетным». Хочется командовать. Делить и отнимать. А умножать и прибавлять — дело хлопотное и требует профессиональных знаний и труда.

Собственно, «специфика» ЖКХ достаточно хорошо понятна любому мало-мальски интересующемуся гражданину. Скорее всего, известна она и господину Киселеву. Или стала известна после его публичного выступления (если ему это было интересно).

На этом бы и иссякла тема для газетных трибун. Но тема не иссякла. Наверное, не имела права иссякнуть. После «Не умеешь тратить…» господин Киселев тему продолжил. «Рука в моем кармане». Литературно. Якобы после его первой публикации он был завален шквалом вопросов. Странно. Тот, кто разбирается в экономике ЖКХ, спрашивать господина Киселева точно не будет. А, по утверждению самого автора,«99 процентов жителей не осознают». «И многие депутаты не понимают». Кто же тогда жаждал света истины? В общем, вопросы задавали какие-то «разные люди». И вопросы очень удобные, как по сценарию.

Суть ответов на удобные вопросы снова лежит отнюдь не в экономической плоскости «поднятой проблемы». Из «правильных» ответов на «нужные» вопросы вырисовывается красивая политическая перспектива. А именно. С одной стороны, «99 процентов жителей не осознают», «и многие депутаты не понимают». С другой стороны, плохой бюджет принят депутатами от «Партии регионов». Кроме того, темные силы не платят зарплату, распродают за бесценок все подряд. Вдобавок, городская власть бесконтрольна и невнимательна. И, самое главное, «если присмотреться, возникает подозрение, что воруют». На «неудобные вопросы» дают неправильные ответы. «Значит, есть, что скрывать». А раскрыла все это безобразие депутатская фракция от партии «Вече». Которая и далее будет осознавать, понимать, вскрывать, бороться и отстаивать.

Нетрудно последовать за основной мыслью автора. «Голосуйте за партию «Вече». Даже можно попытаться предположить, как начнется список кандидатов. Три фамилии, скорее всего, угадать получится.

Не рано? Или господину Киселеву известна дата досрочных выборов в местные советы? И где все-таки экономика ЖКХ? А то ведь поднадоела изрядно предвыборная литература.

Для экономики нужны знания и опыт. А для политики — процессы и процедуры. По вскрыванию и выявлению. Желательно сразу с фамилией и табличкой на грудь. Первое условия для борьбы и победы – враг. Если его нет, а победить необходимо, то врага или выдумывают, или назначают. Эту политическую классику господин Киселев блестяще реализует в своей литературной деятельности. Виноватым господин Кисилев назначил директора КП «УЖКХ» В.Е. Кучинского. Очень удобно. Во-первых, «выглядит хорошо». Во-вторых, намекнув на то, что «есть и еще любопытнее версии», зацепить того, кого открыто цеплять в планы кампании пока не входит. В-третьих, многозначительно помянуть прежнего руководителя КП «УЖКХ»: авось, и депутат Печерский втянется в процедуру.

Творчеству депутата Киселева можно было бы уделить гораздо большее внимание. Там есть масса оригинальных высказываний, стимулирующих внимательного читателя к так любимым автором вопросам от «разных людей».

Например, кто же заботился о кармане громады, пока господин Киселев в течение целого года совершенно не баловал своим присутствием в городе дорогих избирателей?

Или. Кем и в каком конкретном виде экономической деятельности господин Киселев определен «как менеджер с опытом успешного управления»?

Или. А как работает городская партийная организация «Вече»? Сколько проведено партийных или, на худой конец, общественных мероприятий?

И уж совсем нескромный вопрос. Как фракция «Вече» плодотворно работает в городском совете с фракцией Партии регионов, выполняя официально провозглашенный центральными органами «Вече» курс на стратегическое партнерство и тесное сотрудничество? Или «Вече» в Украине и «Вече» в Славутиче – это разные «Вече»?

Читать статьи господина Киселева скучно – сплошная шумиха и пропаганда. Нет интриги. Предвыборный примитив: плохие парни, хорошие парни, народные деньги и главный преступник.

Экономика КП «УЖКХ» — тема постоянная и рабочая – не для газет, а с «этичностью» эпизодического борца за общественный карман пусть разбирается суд.

 

 

 


 

 

 

Галерея працівників КП УЖКГ

 

У жовтні цеху теплових і підземних комунікацій сповнилось 23 роки. Цех - це перш за все трудовий колектив, це люди, які окрім роботи живуть ще й своїм власним життям, життям міста, їх хвилює і турбує його зовнішній вигляд, радують його досягнення, кожна людина цікава не лише своєю роботою, але і внутрішнім світом.

 

 

illina

 

Зліва направо:

Інженер-технолог - Концева Т.А.

Інженер-лаборант - Ілліна Н.І.

Лаборант -Тарасенко Т.Н.

 

 

 

Інженер лаборант ВОС

 

 

Надія Ілліна в ЦТПК 1988 року, в лабораторію ВОС прийшла з усвідомленим бажанням мати життєво важливу інформацію про якість питної води з своїх перших рук, що в післячорнобильські часи немало важило для здоров'я і душевного спокою, як, проте, і сьогодні. Акуратність в роботі, старанність, участь у вдосконаленні методик контролю привели її на посаду інженера-лаборанта ВОС.

-Моя робота і наш колектив настільки мною улюблені і мені цікаві, що навіть не виникає думки про те, щоб поміняти її на щось інше, на більш високий і стабільний заробіток. Наш колектив облагороджує, молоді люди отримують життєвий і виробничий досвід, хоча жаль, що держава мало піклується про житлово-комунальне господарство, ось молодь часом і не затримується в нас – у багатьох сім'ї, реалізація намічених планів вимагає грошей, то й породжує сучасне суспільство літунів.

Мати двох старшокласників додає своє бачення міських проблем:

- Молодим нікуди увечері піти, ніде поспілкуватися… Шкода, «Ванільне небо» закрили, а дитяче кафе так і не побудовано. Мене вражає, що в нашому молодому прекрасному місті процвітає лихослів'я.

Мій візит на водоочисні споруди щасливо співпав з днем народження Надії Іванівни – телефон дзвонив дуже часто, поздоровляли співробітники сьогоднішні і колишні, з квітами прийшли відпускники; я відчула, що думки Надії Ілліної про людей і роботу – не пустий звук, що наші “водяні” – люди душевні і не виключено, що вони дарують місту не лише питну воду але і тепло своїх сердець.

 

 

 

Майстер по ремонту

 

tymonja aМикола Деркач

 

 

Майстер по ремонту М.П. Деркач, випускник Чернігівської філії Херсонського технічного університету, – корінний славутчанин: сім'я приїхала на будівництво міста в 1987 році. Від батька перейшла любов до техніки, численні захоплення, повага до точних наук. Чисто чоловіча якість – не бути тягарем, не перекладати свої проблеми на інші плечі - підштовхнула до початку трудової діяльності ще в студентські роки: під час літніх канікул слюсарив, заробляв на оплату навчання, в Чернігові ночами розвантажував вагони. Відпочиває на рибалці, на полюванні, захоплюється підводним плаванням, має перший розряд з тайського боксу, любить майструвати. І як тільки усе встигає?! А відповідь проста, як афоризм: хто не хоче нічим займатися – знаходить причини, хто хоче чогось досягти – знаходить способи.

У роботі Н.П. Деркача захоплює безпосередній контакт з металом, спілкування з людьми, причетність до важливої для улюбленого міста справи.

 

 

 

Комунальники люблять Славутич, інші міста їх не ваблять, хочеться зростати і дорослішати разом з малою батьківщиною, тому небайдужий погляд помічає не тільки чисту центральну площу і багато які унікальні місцинки міста, але і сміття в лісі. А раз хвилює чистота лісу – за собою завжди приберуть; обурюються, що є діти, яким байдужі зусилля влади і благодійників по збереженню і примноженню краси і комфорту нашого міста – ось і чутно час від часу про розмальовані стіни і дитячі майданчики, про зламану ялинку або вирвані квіти; дивуються, що можливостей для нормального навчання зараз більше, а нинішні школярі вчаться не з таким завзяттям, як усього якихось 10 років тому.

 

 

 


 

Цеху теплових і підземних комунікацій 23 роки

 

Значення цеху теплових і підземних комунікацій, головного підрозділу КП «УЖКХ», важко переоцінити, це запорука комфорту в нашому житті.

 

Доопалювального сезону приготувалися вчасно, в повному обсязі і не провина КП «УЖКХ», що борг споживачів за комунальні послуги становив 4,5 млн. грн. і це послужило причиною припинення подачі газу і виробництва гарячої води якраз напередодніопалювального сезону.

 

Основне навантаження в процесі підготовки теплового господарства до зими лягло на плечі дільниці тепломереж (начальник О.В. Ліванов) і ремонтної дільниці (начальник С.Г. Редько). Таким чином, навітьв умовахпостійних труднощів колектив успішно вирішує виробничі задачі, зокрема в нинішньому році проведена реконструкція котлаКВГМ 50-150 №5, декількох дільниць внутріквартальних теплових мереж з використанням заздалегідь ізольованих труб, впроваджено ряд технічних оновлень,а запланована на майбутнє реконструкція котельної по переводу на резервне рідке паливо дасть можливість більш економного витрачанняпаливно-енергетичних ресурсів.

 

Давно назрілою проблемою, рішення якої залежить від надходження коштів з обласного бюджету, є реконструкція каналізаційних очисних споруд. Поки що надійшла лише третина необхідних коштів і в нашій державі, де, якщо не повінь, так політична криза, швидкого завершення реконструкції чекати не доводиться.А колектив КОС і не чекає – він, на чолі з начальником дільниці П.М. Кочубеєм за активною участю хіміко-аналітичної лабораторії під керівництвомінженера-хімікаО.В. Ковальова постійно вдосконалює технологію очистки, шукає шляхи економіїматеріальних і енергоресурсів.

 

 

ПРОДУКЦІЯ

 

ЗА МИНУЛЕ ДЕСЯТИЛІТТЯ:

 

-піднято з підземних горизонтів 37,8 млн. м3 води (для довідки - це майже 4 км-й стовп води з основою в 1 гектар)

 

-подано в мережу 35,3 млн. м3 води

 

-подано споживачам - 1681,438 тис. Гкал тепла

 

- очищено 33,0 млн. м3 стічних вод

 

ПЕРСОНАЛ

 

Всього - 223 чоловік в т.ч.:

 

-з вищою освітою - 26 чол.;

 

-з середньо-технічною освітою - 54 чол.;

 

-нагороджено поддяками, почесними грамотами, грошовими і цінними подарунками за останні 3 роки - 168 чол.